خبر

چاپ مقالۀ آقای برزگر

خرداد 1, 1399

مقالۀ آقای علی برزگر، دانشجوی دکتری گروه فلسفه علم دانشگاه شریف، در مجلۀ معتبر بنیادهای علم فیزیک منتشر شد (لینک). مشارکت در بحث‌های مطرح در مجله‌های معتبر بین‌المللی نشان از تسلط نویسنده به موضوع مورد بحث دارد. این موفقیت را به ایشان تبریک می‌گوییم.

چاپ مقالۀ آقای کاظمی در مجلۀ معتبر دیالوگ

اسفند 8, 1398

مقالۀ مستخرج از پایان‌نامۀ دکتری جناب آقای علیرضا کاظمی، دانشجوی گروه فلسفه علم دانشگاه شریف، در مجلۀ معتبر دیالوگ منتشر شد. انتشار مقاله در مجله‌های معتبر نشان از این دارد که نویسندۀ مقاله با بحث‌های روز دنیا کاملاً آشناست و می‌تواند به نحو موثری در مباحثه‌های فلسفی مشارکت کند. کسب این موفقیت را به ایشان و به اساتید و دانشجویان گروه تبریک عرض می‌کنیم.

مجلۀ اخبار با مقالات ویژه دربارۀ فلسفه

بهمن 1, 1398

شمارۀ 93 مجلۀ اخبار پژوهشگاه دانش‌های بنیادی منتشر شد. این شماره به گروه فلسفه تحلیلی این پژوهشگاه اختصاص دارد و شامل مقالات و گفتگوهایی است از حمید وحید، امیر صائمی، محسن زمانی، ساجد طیبی، محمود مروارید، و سید نصرالله موسویان.

فایل پی دی اف این مجله ضمیمه شده است.

طرح جلد مجله نمایی است از تاریخ فلسفۀ تحلیلی (مربوط به مقالۀ حمید وحید)

جذب هیئت علمی، پسادکتری، و استاد مدعو

دى 1, 1398

گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف از افراد واجد شرایط زیر برای همکاری در قالب عضو هیئت علمی، پژوهشگر پسادکتری، و استاد مدعو دعوت به همکاری می‌کند:

-          دارای مدرک دکتری در حوزۀ فلسفه از دانشگاه‌های داخلی یا خارجی

-          حداقل دو مقالۀ چاپ‌شده در مجلات  معتبر بین‌المللی (Q1, Q2)

لطفاً رزومۀ خود را به پست الکترونیکی رئیس گروه فلسفه علم (دکتر ابراهیم آزادگان) ارسال کنید:

azadegan@sharif.edu

توصیه‌های انجمن فلسفی آمریکا برای اساتید و دانشجویان فلسفه

شهريور 30, 1398

انجمن فلسفی آمریکا (APA) به‌تازگی (سپتامبر 2019) مجموعه‌ای از تجربه‌های مفید و پیشنهادهای سازنده را تحت عنوان «Good Practices Guide» منتشر کرده است با این امید که برای ساختن یک جامعه علمی همراه با احترام متقابل، عدالت، عدم تبعیض، و تعهد به پژوهش و یادگیری به اساتید و دانشجوهای فلسفه کمک کند.

منبع

تمدید مهلت ارسال مقاله برای جایزۀ سالانۀ مقالۀ دانشجویی فلسفه

تمدید مهلت ارسال مقاله برای جایزۀ سالانۀ مقالۀ دانشجویی فلسفه

شهريور 28, 1398


گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف از کلیه‌ی دانشجویانِ واجدِ شرایط زیر برای شرکت در «نخستین دوره جایزه سالانه‌ی مقاله‌ی دانشجویی فلسفه» دعوت می‌کند. مبلغ نقدیِ این جایزه در اولین دوره برگزاری آن در سال ۱۳۹۸ دو میلیون تومان است و به یک مقاله تعلق می‌گیرد. از نویسنده مقاله‌ی برگزیده در مراسمی که در گروه برگزار خواهد شد تجلیل می‌‌شود.

شرایط شرکت‌کنندگان:

انتشار کتاب "انسان و خدای محبوب" از دکتر ابراهیم آزادگان

ارديبهشت 17, 1398

کتاب دکتر ابراهیم آزادگان، رئیس گروه فلسفه علم دانشگاه شریف با نام "انسان و خدای محبوب" توسط انتشارات دانشگاه صنعتی شریف منتشر شد.

برای تهیه این کتاب می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

http://book.sharif.ir/user/getDocInfo/379

برگزاری سخنرانی روز جهانی فلسفه

آبان 23, 1397

سخنرانی روز جهانی فلسفه با حضوری دکتر حمید وحید دستجردی در گروه فلسفه ی علم برگزار شد. موضوع این سخنرانی "فلسفه ی تحلیلی: ماهیت، روش و تاریخ" بود. برای دریافت فایل صوتی این برنامه می توانید به کانال تلگرامی ما مراجعه کنید.

https://t.me/philsharif

دورهمی دانشجویان ورودی ارشد 97 و اعضای انجمن علمی

مهر 4, 1397

در هفته‎ای که گذشت دانشجویان ورودی دوره‎ی جدید کارشناسی ارشد گروه فلسفه‎ی علم کار خود را در گروه آغاز کردند. روز یکشنبه اول مهر نیز جلسه‎ای جهت آشنایی بیشتر با حضور دانشجویان جدید و اعضای انجمن علمی برگزار شد.