خبر

اطلاعیه پیرامون خبر درج شده در روزنامه شریف

مهر 27, 1399

عطف به خبر درج شده در کانال تلگرامی روزنامه شریف، مبنی بر پایین بودن میزان پرداختی به استاد حق‌التدریسی گروه فلسفه علم، به اطلاع کلیه دانشجویان و دانشگاهیان می‌رساند که تمامی محاسبات مربوط به اساتید حق‌التدریسی بر اساس ضوابط کشوری و قانونی انجام شده و هیچ ارتباطی به دانشگاه صنعتی شریف یا گروه فلسفه علم ندارد. ضمناً عنوان «استاد نمونه» در هیچ یک از مراتب گروه فلسفه علم و دانشگاه صنعتی شریف وجود ندارد.

روابط عمومی گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف

پذیرش دانشجوی فلسفه علم بدون کنکور

تير 23, 1399

گروه فلسفه علم دانشگاه شریف در پردیس بین‌المللی کیش در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد. محتوای این دوره مطابق با دورۀ پردیس تهران است اما به زبان انگلیسی در جزیرۀ کیش برگزار می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر، فایل پیوست را ملاحظه کنید. افراد ایرانی و خارجی می‌توانند درخواست خود برای شرکت در دوره را به گروه فلسفه علم شریف ارائه دهند.

انتشار مقالۀ آقای مقری

تير 21, 1399

مقالۀ آقای محسن مقری، دانشجوی دکتری فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف، در نوبت انتشار در مجلۀ معتبر فیلوسوفیا قرار گرفت. با انتشار این مقاله، تعداد مقالات چاپ‌شده در سال جاری میلادی توسط دانشجویان دکتری گروه فلسفه علم در مجلات معتبر به هشت عدد می‌رسد که در میان گروه‌های فلسفه در ایران بی‌نظیر است. انتشار مقاله در مجلات بین‌المللی به‌تنهایی نشانۀ رشد علمی نیست. اما قطعاً یکی از نشانه‌‌های مهم آن است. به‌ویژه در زمینۀ علوم انسانی، که در مقایسه با علوم مهندسی، نوشتن مقاله در سطحی که برای مجلات معتبر قابل قبول باشد بسیار سخت‌تر است.

انتشار کتاب دکتر اباذری دربارۀ هگل توسط دانشگاه کمبریج

تير 2, 1399

انتشارات دانشگاه کمبریج کتاب دکتر آرش اباذری را با عنوان وجودشناسی قدرت نزد هگل: ساختار سلطۀ اجتماعی در سرمایه‌داری منتشر کرد. کتاب از ماه جولای در بازارهای جهانی در دسترس خواهد بود. (لینک کتاب در سایت انتشارات دانشگاه کمبریج)

دکتر آرش اباذری دانش‌آموختۀ فلسفۀ دانشگاه جانز هاپکینز و هم‌اکنون عضو هیئت علمی گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف است.

پذیرش مقالۀ دوم دکتر علیرضا کاظمی

خرداد 27, 1399

 مقالۀ دوم آقای دکتر علیرضا کاظمی هم برای چاپ در مجلۀ بسیار معتبر اکتا انلتیکا پذیرفته شد. به ایشان تبریک می‌گوییم.

"Commitment, Norm-Governedness and Guidance", has been accepted for publication in Acta Analytica.

جلسۀ دفاع دکتر علیرضا کاظمی

خرداد 20, 1399

جناب آقای علیرضا کاظمی با موفقیت از پایان‌نامۀ خود دفاع کرد و رسماً دکتر شد. موضوع پایان‌نامۀ ایشان هنجارمندی ذهن است که پیش از این نیز خبر چاپ مقالۀ مرتبط با همین موضوع در همین سایت اعلام شد.

به ایشان و به همۀ دانشجوها و اساتید گروه تبریک می‌گوییم. امیدواریم این کرونا زودتر دست از سر دانشگاه بردارد تا کلاس‌ها و فعالیت‌ها دوباره عادی شود.

چاپ مقالۀ آقای برزگر

خرداد 1, 1399

مقالۀ آقای علی برزگر، دانشجوی دکتری گروه فلسفه علم دانشگاه شریف، در مجلۀ معتبر بنیادهای علم فیزیک منتشر شد (لینک). مشارکت در بحث‌های مطرح در مجله‌های معتبر بین‌المللی نشان از تسلط نویسنده به موضوع مورد بحث دارد. این موفقیت را به ایشان تبریک می‌گوییم.

چاپ مقالۀ آقای کاظمی در مجلۀ معتبر دیالوگ

اسفند 8, 1398

مقالۀ مستخرج از پایان‌نامۀ دکتری جناب آقای علیرضا کاظمی، دانشجوی گروه فلسفه علم دانشگاه شریف، در مجلۀ معتبر دیالوگ منتشر شد. انتشار مقاله در مجله‌های معتبر نشان از این دارد که نویسندۀ مقاله با بحث‌های روز دنیا کاملاً آشناست و می‌تواند به نحو موثری در مباحثه‌های فلسفی مشارکت کند. کسب این موفقیت را به ایشان و به اساتید و دانشجویان گروه تبریک عرض می‌کنیم.

مجلۀ اخبار با مقالات ویژه دربارۀ فلسفه

بهمن 1, 1398

شمارۀ 93 مجلۀ اخبار پژوهشگاه دانش‌های بنیادی منتشر شد. این شماره به گروه فلسفه تحلیلی این پژوهشگاه اختصاص دارد و شامل مقالات و گفتگوهایی است از حمید وحید، امیر صائمی، محسن زمانی، ساجد طیبی، محمود مروارید، و سید نصرالله موسویان.

فایل پی دی اف این مجله ضمیمه شده است.

طرح جلد مجله نمایی است از تاریخ فلسفۀ تحلیلی (مربوط به مقالۀ حمید وحید)

جذب هیئت علمی، پسادکتری، و استاد مدعو

دى 1, 1398

گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف از افراد واجد شرایط زیر برای همکاری در قالب عضو هیئت علمی، پژوهشگر پسادکتری، و استاد مدعو دعوت به همکاری می‌کند:

-          دارای مدرک دکتری در حوزۀ فلسفه از دانشگاه‌های داخلی یا خارجی

-          حداقل دو مقالۀ چاپ‌شده در مجلات  معتبر بین‌المللی (Q1, Q2)

لطفاً رزومۀ خود را به پست الکترونیکی رئیس گروه فلسفه علم (دکتر ابراهیم آزادگان) ارسال کنید:

azadegan@sharif.edu