تمدید مهلت ارسال مقاله برای جایزۀ سالانۀ مقالۀ دانشجویی فلسفه

شهريور 28, 1398
تمدید مهلت ارسال مقاله برای جایزۀ سالانۀ مقالۀ دانشجویی فلسفه


گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف از کلیه‌ی دانشجویانِ واجدِ شرایط زیر برای شرکت در «نخستین دوره جایزه سالانه‌ی مقاله‌ی دانشجویی فلسفه» دعوت می‌کند. مبلغ نقدیِ این جایزه در اولین دوره برگزاری آن در سال ۱۳۹۸ دو میلیون تومان است و به یک مقاله تعلق می‌گیرد. از نویسنده مقاله‌ی برگزیده در مراسمی که در گروه برگزار خواهد شد تجلیل می‌‌شود.

شرایط شرکت‌کنندگان:

* کلیه‌ی دانشجویانی که به طور رسمی مشغول به تحصیل در گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف هستند و در زمانِ موعدِ ارسال مقالات واجد دست‌کم یکی از شرایط زیر باشند می‌توانند در رقابت برای این جایز شرکت کنند:

- کلیه‌ی دانشجویانِ کارشناسی ارشد. (دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد گروه که بیشتر از ۶ ماه از پایان تحصیلشان نگذشته باشد نیز جزو شرکت‌کنندگان محسوب می‌شوند.)
- کلیه‌ی دانشجویانِ دکتری که بیش از دو سال (۴ نیم‌سال) از شروع دوره‌ی دکتری‌شان نگذشته باشد.

شرایطِ مقالاتِ ارسالی:
* مقاله می‌تواند به زبان فارسی یا انگلیسی نوشته شود.
* متنِ مقاله که برای ارزیابی ناشناس آماده شده (نگاه کنید به توضیحات زیر) باید بین چهار تا هشت هزار کلمه (بدون احتسابِ مراجع) باشد.
* به همراه متنِ مقاله‌ باید چکیده‌ای حدود سیصد کلمه‌ای از آن ارسال شود.
* مقالات می‌توانند در هر حوزه‌ی فلسفی (شامل ولی نه منحصر به: فلسفه علم و فن‌آوری، فلسفه اخلاق، فلسفه اسلامی، تاریخ فلسفه، فلسفه تحلیلی، فلسفه قاره‌ای) نوشته شوند.
* مقاله باید بر پایه تحقیق جدی استوار باشد. مقاله می‌تواند ابتدا برای کلاس نوشته شده باشد (به شرط این که دوباره روی آن کار شده باشد) یا از پایان‌نامه فوق‌لیسانس استخراج شده باشد. اگر چه می توانید – و البته بهتر است – که از کامنتهای استاد یا اساتیدتان بهره ببرید، برای شرکت در این مسابقه تنها نویسنده مقاله باید خودتان باشید.
* مقالات باید قابل عرضه برای انتشار در مجله های داخلی یا خارجی باشند. این بدان معنا نیست که لزوما به شکل کنونی‌شان در واقع امر در مجله‌ای منتشر خواهند شد، اما بدین معناست که با کار کردن دوباره روی آن در آینده قابل عرضه جدی برای انتشار باشند.

 داوری مقالات:
* مقالات ارسالی به صورتِ ناشناس هم توسط داوران داخل گروه و هم توسط داوران خارج گروه (هر دو) ارزیابی می‌شوند. بنابراین برعهده‌ی ارسال‌کنندگان مقالات است که متن مقاله خود را برای بررسی ناشناس آماده کنند؛ یعنی اسم و مشخصات خود را در صفحه‌ای جداگانه ضمیمه کنند و هرگونه اطلاعاتی را که افشاگرِ هویتِ نویسنده‌ باشد از متن مقاله حذف کنند. نتایج پس از اتمام داوری‌ها اعلام خواهد شد و در صورتی که کیفیت هیچ مقاله‌ای مناسب دریافت جایزه نباشد گروه حق خود می‌داند که جایزه را برای آن سال تعلیق کند.

 موعدِ ارسال مقالات:
* موعد تحویل مقاله برای اولین دوره ۳۰ مهر ۱۳۹۸ است. لطفا تا این تاریخ هم دو نسخه کاغذی (پرینت پشت و رو) و هم نسخه الکترونیکی مقاله را به آرش اباذری (Arash.abazari(at)sharif.edu) تحویل دهید.